KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13909428
nr 1390 9428
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 41x50, yttermått inklusive ram: 63x68 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:38:40
100 kr
150 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
450 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis